Co nás motivuje?

Jirka:

Jsem pořádkumilovný člověk a rád dělám ve věcech pořádek. Líbí se mi, když jsou věci přehledné a mají své místo. Už od mala jsem měl moc rád mapy. Dělají přesně to, co jsem popsal v úvodu. Podávají velmi přehledný a jasný obraz o tom, co kde je a ještě do toho mohou přinášet řadu estetických prvků. Je ovšem potřeba se naučit v mapách číst a rozumět znakům, které používá. Během studia geografie a kartografie jsem tento vztah prohloubil a mohl jsem si vyzkoušet, jaké to je tvořit vlastní mapu.

Když jsem zvažoval, že budu nabízet genealogické služby druhým lidem, říkal jsem si: "Jaký ale bude můj výstup? Jak chci lidem rodokmen zobrazit?". Díval jsem se na běžně používané genealogické programy jako MyHeritage, FamilySearch, GenoPro a výstupy se mi moc nelíbily. Např. jsem si nemohl zobrazit datum sňatku nebo povolání osob.

Díky tomu, že jsem měl zkušenosti s programováním, jsem se rozhodl, že si vytvořím svůj vlastní program na zobrazování rodinných stromů. Vývoj stále pokračuje a vyvýjí se i možnosti a styl zobrazení. Mám stále nové nápady, jak přidávat do rodokmenu nové prvky, které by mohli podat další užitečné informace o rodině. Jak jistě víte, jeden obrázek vydá za více než tisíc slov...